Gerry Jablonski Band (GB)

Kdy: 
Sobota 10. 9. 2022
V kolik hodin: 
20:00
Vstupné: 
499,- Kč

A když Gerry konečně souhlasil, celá parta se už sešla ve stejném baru. Gerry, Dave, Grigor a já. A Dave řekl, že když jsme tady, měli bychom hrát a to bylo ONO. Nic už nebylo stejné. Proběhla jam session a ten den pro nás nikdo nepřišel. Nikdo! A hráli jsme dvě písničky! A nic nebylo plánované, nic. A pak Gerry potvrdil, že hrajeme a zakládáme kapelu. Všechno dostalo tvar. (Zdroj: Maciej Geming "Nemluvíš o hudbě" Free Music Stop 2018) - tak na začátky kapely, která od té doby nepřetržitě funguje až dodnes, vzpomíná jeden z jejích pilířů, hráč na foukací harmoniku. Piotr Narojczyk. Vedle něj skupinu tvoří: charismatický kytarista, zpěvák a hlavní tvůrce repertoáru Gerry Jablonski, všestranný a talentovaný basista Grigor Leslie, který působí i v jazzových kruzích (odtud přezdívka „profesor“) i mladé, energický a - což je pro bubeníky vzácné - zpívající Lewis Fraser, který nahradil Davea Innese, který zemřel v roce 2014 jako bubeník.
Za tuto dobu si tým získal přízeň tisíců fanoušků jak ve Velké Británii (kde se stala jednou z nejvýznamnějších představitelek bluesové scény), tak i v jiných částech Evropy, pravidelně koncertoval v Polsku, České republice, Rakousku. , Německo a Francie. Jejich poznávacím znamením jsou koncerty plné výbušné energie, kde nejsilněji cítíte, jak málo KAPEL na světě zbylo z masa a kostí a že Gerry Jablonski Band je jednou z nich. Tyto funkce přivedly skupinu na největší bluesové festivaly ve Velké Británii a Evropě, jako jsou: Colne Rhythm & Blues Festival, London Blues Fest., Maryport Blues Festival, HRH Blues a na nejprestižnější rozhlasové stanice na světě: BBC Radio a Rádio Planet Rock.

V poslední době kapela spolupracuje s předním polským producentem Leszkem Łuszczem, zodpovědným za realizaci kapely (dosud nejlepší album) „LIVE at the Blue Note“ (2018) a singl „Goddamn“ vydal toto rok. Na poslední koncertní záznamy zveřejněné ve formě videa si GJB pozvali lídra King King - Alana Nimmo - se kterým zahráli písně Heavy Water a Soul Sister.

Po více než 18 měsících výpadků kvůli pandemii má skotská parta větší hlad než kdy předtím a je připravena na nové výzvy. Jak se říká: Udělejte si laskavost – seznamte se s nejlepší kapelou, o které jste nikdy neslyšeli, než to udělá zbytek světa.

Rezervace