Bounty Rock Cafe Olomouc

Vítejte v Bounty Rock Cafe. Jsme hudební klub a restaurace v Olomouci

Bonty Rock Cafe nabízí

  • Kvalitní koncerty 
  • Dopolední menu
  • Jídla na obědnávku
  • Široký výběr nápojů
  • Venkovní posezení
  • Nekuřácké prostory

......

Lorna Fothergill & NORTHSYDE (UK)

Kdy: 
Sobota 20. 10. 2018
V kolik hodin: 
20:00

Vstup 299,- Kč.

Lorna Fothergill – zpěv, Jules Fothergill – kytara, Ian Mauricio – baskytara, Hayden Doyle – bicí

Kapela stojí na zpěvačce Lorně Fothergill, který je také hlavní textařkou a skladatelkou. S dynamickým a silným hlasovým stylem je popisována jako "Robert Plant se setkává s Arethou Franklin s mírným nádechem Janis Joplin."  Kytary se ujal její manžel, Jules Fothergill, který přizval do rytmické sekce své dávné přátele a současně opory britské bluesové scény: basáka Iana Mauricia a bubeníka Haydena Doylea. Ianův neobvyklý, najazzlý styl (je levák, a basové struny má tím pádem obráceně) a rázné bubnování Haydena dali skupině zvuk odlišný od všech jejich současníků, hrajících v Británii moderní elektrické blues. Každý člen skupiny přinesl do skupiny jedinečné a různorodé vlivy, jejich styl je sice eklektický, ale zároveň lehce identifikovatelný: jde o opojný mix blues, soulu, funku a „Led-Zep riffů“.

DVA TISKOVÉ OHLASY:
1) Northsyde rozvinuli své mistrovství do těsně propletené jednotky, která vykazuje vynikající muzikantství i jednotlivě: Jules je velmi dobrý kytaristai, Lornin hlas je srovnatelný s jakýmkoli blues- rockovým zpěvákem, ať mužem nebo ženou. Ian Mauricio hraje „klouzavě tekuté“ basové linky a sveřepé bubnování Haydena Doylea  drží celek dokonale pohromadě.
(Classic Rock – The Blues Magazine – August 2012)

2) Northsyde jsou šíleně talentovaná skupina hudebníků, rytmická sekce by si dokonce zasloužila vlastní recenzi: bubnování Haydena Doylea vysklívá okna na vzdálenost 1 000 yardů, ale není to jen o svalech – poslechněte si jeho stylové nádherné přechody… A pokud pozorně nasloucháte, uslyšíte v jazzu zakořeněné basové linky Iana Mauricia, vytvářející v podkresu tekuté textury. Pokud máte nějakého kamaráda-kytaristu, vezměte ho poslechnout si Julese Fothergilla: dobře vím, že stejně jako všichni ostatní kytaristé zůstane stát s otevřenými ústy a v užaslém mlčení po celou dobu koncertu. A Lorna Fothergill se vyrovná jakékoli mužskému rockovému zpěváku v Británii! (…) Tak proč jsou mainstreamovým publikem dosud tak trestuhodně ignorováni? Možná proto, že neberou svou hudbu a samy sebe smrtelně vážně? Nebo proto, že ji dělají především z lásky a ne pro slávu? Pro tuto chvíli se jejich fanoušci budou muset „spokojit“ se slastným pocitem, že "jsou v obraze" (the satisfied feeling of being "in the know"). A s jejich brilantní hudbou, samozřejmě! (And with their brilliant music, naturally!).
(recenze Plunger – Ealing Blues Festival, August 3rd, 2015)

Rezervace míst

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste či nejste lidský návštěvník a pro zabránění spamu.
4 + 16 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.